Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Pór letné - Zwitserse Reuzen (Columbus) 0,1g - séria Maxi


ZWITSERSE REUZEN (COLUMBUS) - poloskorá odroda vhodná pre neskoré letné a ranou jesenný zber.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 3.4.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Allium porrum L. / Pór pravý

Popis:

Pór možno s úspechom pestovať na všetkých hlbokých pôdach zásobených živinami a humusom. Najlepšie mu vyhovuje neutrálna pôdna reakcia. Nie je náročný na polohu, zaraďuje sa obvykle do druhej trate. Pri pestovaní zo sadby vysádzame sadenice sily steblá do rýh hlbokých aspoň 10cm, vzdialených 30 - 40 cm. Priamy výsev je možný od začiatku apríla do riadkov 50 cm vzdialených, cca 200.000 semien na hektár. Rastliny postupne prihŕňame.


HTS: 3 - 3,5 g
V 1 g: 200 - 300 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: september - marec

odroda:

ZWITSERSE REUZEN (COLUMBUS) - kolekcia MAXI - poloskorá odroda vhodná pre neskoré letné a ranou jesenný zber. Rastlina stredne vysoká. Listy polovzpriamené, stredne zelené, stredne až silne ojíněné. Stonka stredne dlhá, priemer stredný až veľký, rozšírenie do cibule slabé. Dĺžka konzumný časťou je 40 - 45 cm. Vegetačná doba od výsevu je 155 - 165 dní. Výsev na predpestovanie sadby od januára do apríla, výsadba od apríla.Pór pravý: ZWITSERSE REUZEN (COLUMBUS) (Allium porrum L./Pór Pestovanie)

Popis:
kolekcia MAXI - skorá odroda vhodná predovšetkým pre skoré letné pestovanie. Rastlina stredne vysoká. Silné tmavo zelené listy sú vzpriamené, dlhá vybielené časť nie je náchylná na tvorbu bazálnych cibuľou. Dĺžka konzumné časti je 35-40 cm. Vegetačná doba od výsadby je 85 dní. Výsev na predpestovanie sadby od januára do apríla, výsadba od apríla, zber jún až október.

Pór možno s úspechom pestovať na všetkých hlbokých pôdach zásobených živinami a humusom. Najlepšie mu vyhovuje neutrálna pôdna reakcia. Nie je náročný na polohu, zaraďuje sa obvykle do druhej trate.
Pri pestovaní zo sadby vysádzame sadenice sily steblá do rýh hlbokých aspoň 10 cm, vzdialených 30 - 40 cm. Priamy výsev je možný od začiatku apríla do riadkov 50 cm vzdialených, cca 200.000 semien na hektár. Rastliny postupne prihŕňame.

hnojenie:
  • N 100 kg N / ha
  • N 50 kg N / ha 5 týždňov po výsadbe
  • P 80 kg P2O5 / ha
  • K 200 - 250 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Pór pravý

Odrůda: ZWITSERSE REUZEN (COLUMBUS)

Typ: Zelenina