Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Rajčiak kolíkový datľové - Pollicino F1 12s - séria Pre maškrtné jazýčky


Táto "malá datľová paradajky" majú vynikajúcu chuť vďaka dobrej kombinácii cukrov a kyselín.
Vaša cena 2,40
Vaša cena bez DPH 2,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lycopersicon esculentum Mill. / Paradajka

Popis:

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2. Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva

v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.


HTS: 3,2 g
V 1 g: 311 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: jún - október

odroda:

Pollicino F1 - kolekcia PRE maškrtné jazýčky - tzv. "Malá datľová paradajky" majú vynikajúcu chuť vďaka dobrej kombinácii cukrov a kyselín. Plody sú datlového tvaru s hmotnosťou cca 30 gramov. Plody sú jasne červené, pevné a bezšvové. Na strapca (vijan) je cca 7-8 plodov a každá rastlina má cca 9 vijan. Hybridný odroda vhodná na pestovanie vo folnících, skleníkoch aj poľných podmienkach.Rajčiak kolíkový: Pollicino F1 (Lycopersicon esculentum Mill./Rajčiak kolíkový)

Popis:
kolekcia PRE maškrtné jazýčky - táto "malá datľová paradajky" majú vynikajúcu chuť vďaka dobrej kombinácii cukrov a kyselín. Plody sú datlového tvaru s hmotnosťou cca 20-25 gramov. Hybridný odroda vhodná na pestovanie vo folnících, skleníkoch aj poľných podmienkach.

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m 2.
Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov.
Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

hnojenie:
  • N 120 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 130 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Rajče tyčkové

Odrůda: POLLICINO F1

Typ: Zelenina