Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Rajčiak kríčkový na prípravu kečupov - Denár 1g


Výrazne výnosná neskoršia odroda. Vytvára hranaté až hruškovité plody väčšej veľkosti so špičkou a vysokou výťažnosťou šťavy.
Vaša cena 1,20
Vaša cena bez DPH 1,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 15.8.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%

0,54 €
skladom
0,54 €
skladom
1,12 €
skladom

Podrobný popis

Lycopersicon esculentum Mill. / Paradajka

Popis:

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2. Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva

v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

Rajčiak kríčkový pre spracovanie (mechanizovaný zber):

Tieto odrody boli vyšľachtené pre jednorazovú zber a konzervárenské spracovanie. Pretože plody v červenom stave vydržia na rastline až 3 týždne bez toho, aby výrazne zmäkli, sú výhodné pre zber v dlhých intervaloch. Zberá Ak sa pravidelne (1 x týždenne), sú vhodné pre obchodné siete i krátkodobé skladovanie (2 - 3 týždne). Odporúčame výsadbu do dvojřádků 100 + 50 x 40 cm. Výnosový potenciál týchto odrôd je 80 - 100 t / ha.


HTS: 2,6 g
V 1 g: 390 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: jún - október

odroda:

Denár - výrazne výnosná neskoršia odroda. Vytvára hranaté až hruškovité plody väčšej veľkosti so špičkou a vysokou výťažnosťou šťavy. Je vhodná pre ručné aj mechanizovaný zber najmä do ľahších pôd s nedostatkom vody, kam ju predurčuje mohutnejší vzrast kríky. Plody pred zberom neopadávajú. Zdravotný stav porastu je dobrý. Vhodná na sušenie.Rajčiak kríčkový: denárov (Lycopersicon esculentum Mill./Rajčiak Czobor)

Popis:
Výrazne výnosná neskoršia odroda. Vytvára hranaté až hruškovité plody väčšej veľkosti so špičkou a vysokou výťažnosťou šťavy. Je vhodná pre ručné aj mechanizovaný zber najmä do ľahších pôd s nedostatkom vody, kam ju predurčuje mohutnejší vzrast kríky. Plody pred zberom neopadávajú. Zdravotný stav porastu je dobrý.

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m 2.
Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov.
Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

hnojenie:
  • N 120 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 130 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Rajče keříčkové

Odrůda: DENÁR

Typ: Zelenina