Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Rajčiak kríčkový - Pavlína 1g


Stredne skorá odroda mohutnejšieho vzrastu pre ľahšie pôdy kukuričné i repnej oblasti. Plody sú guľovité, veľmi pevné, sladké.
Vaša cena 1,20
Vaša cena bez DPH 1,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lycopersicon esculentum Mill. / Paradajka

Popis:

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m2. Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov. Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva

v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.


HTS: 2,6 g
V 1 g: 390 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: jún - október

odroda:

PAVLÍNA - stredne skorá odroda mohutnejšieho vzrastu pre ľahšie pôdy kukuričné i repnej oblasti. Plody sú guľovité, veľmi pevné, sladké. Po zbere plodov prebierkou hneď po začervenanie je možné skladovať 2 - 3 týždne. Plody sú určené na priamy konzum, konzervárenské spracovanie a na výrobu kečupov a pretlakov. Je možné ju viesť aj u tyčky a vyštipovať, potom narastie až do 1 m.Rajčiak kríčkový: PAVLÍNA (Lycopersicon esculentum Mill./Rajčiak Czobor)

Popis:
Stredne skorá odroda mohutnejšieho vzrastu pre ľahšie pôdy kukuričné i repnej oblasti. Plody sú guľovité, veľmi pevné, sladké. Po zbere plodov prebierkou hneď po začervenanie je možné skladovať 2- 3 týždne. Plody sú určené na priamy konzum, konzervárenské spracovanie, je vhodná aj pre mechanizovaný zber.

Paradajky sú náročnou kultúrou vyžadujúce starostlivú agrotechniku. Vyžadujú teplú a chránenú lokalitu. Pôdu na jeseň vyhnojíme maštaľným hnojom. Pri predpestovanie sadby vykonávame výsev v marci. V štádiu začiatku tvorby pravých listov rastliny prepikýrujeme. Do nevykurovaných rýchliteľovi vysádzame v druhej polovici apríla, von na záhon po 15. máji, 3 - 4 rastliny na m 2.
Kolíkový odrody počas vegetácie vysádzame k opore a odstraňujeme bočné výhony z úžľabia listov.
Zaistíme pravidelnú zálievku v dlhších časových intervaloch. Najväčší potreba vody nastáva v čase tvorby plodov, menšia potreba vody je pri dozrievanie plodov. Zalievame vždy po zbere, aby sme znížili nebezpečenstvo praskaniu plodov. Výhodná je zálievka podmokom.

hnojenie:
  • N 120 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 130 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Rajče keříčkové

Odrůda: PAVLÍNA

Typ: Zelenina