Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Reďkev - Japan F1 biela 4g


Prvá česká odroda typu Daikon, korene sú valcovité až 40 cm dlhé. Dobre sa skladuje po celú zimu.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Reďkev / Raphanus sativus L. var. major A. Voss

Popis:
Reďkev sa najlepšie darí pestovať v ľahších, humóznych, písčitohlinitých pôdach, ktoré udržujú dostatok vlahy. Neznáša priame organické hnojenie. Nie je náročná na teplo, môže sa pestovať aj v chladných polohách.


HTS: 15 - 20 g

V 1 g: 50 -70 semien
Výsev: júl - august

Úroda: október - november


odroda:

Japan - prvá česká odroda typu Daikon. Korene sú valcovité, až 40 cm dlhé, biele. Dužina je jemná, šťavnatá a kompaktné. Netrpia sklonom k houbovatění. Má intenzívny rast a krátku vegetačnú dobu. Vzhľadom k dlhým koreňom vyžaduje ľahšie, hlboko a dokonale spracovanú pôdu, veľmi kvalitné korene poskytuje pri pestovaní na záhonoch. V júli - auguste vysievame štipky do hniezd 50 x 30 cm, po vzídení vyjednotíme na jednu rastlinu. Dobre sa skladuje po celú zimu.Reďkev: Japan F1 (Raphanus sativus L. var. Major / reďkovka SIATECH)

Popis:
Prvá česká odroda typu Daikon. Korene sú valcovité, až 40 cm dlhé, biele. Dužina je jemná, šťavnatá a kompaktné. Netrpia sklonom k houbovatění. Má intenzívny rast a krátku vegetačnú dobu. Vzhľadom k dlhým koreňom vyžaduje ľahšie, hlboko a dokonale spracovanú pôdu. V júli - auguste vysievame štipky do hniezd 50 x 30 cm, po vzídení vyjednotíme na jednu rastlinu. Dobre sa skladuje po celú zimu.

Reďkev sa najlepšie darí pestovať v ľahších humóznych, písčitohlinitých pôdach, ktoré udržujú dostatok vlahy. Neznáša priame organické hnojenie. Nie je náročná na teplo, môže sa pestovať aj v chladných polohách.

hnojenie:
  • N 60 kg N / ha
  • P 20 kg P2O5 / ha
  • K 80 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Ředkev

Odrůda: JAPANA F1

Typ: Zelenina