Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Reďkovka biela - Stalagnit F1 na pole aj na rýchlenie 1,5g


STALAGNIT F1 - skorá biela podlhovastá reďkovka typu Rampouch. Oproti odrode Rampouch je výrazne skorší, a to až o 10 dní. Jeho vretenovito valcovitá buľvička je väčšia (8–12 cm) a má jemnejšiu chuť. Vňať je vyššia a mohutnejšia. STALAGNIT je odolný na vyšeptávanie aj praskanie. Podstatná je aj jeho veľmi vysoká odolnosť voči vybiehaniu, ktorá z neho robí ideálnu reďkovku aj pre problematické letné výsevy.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Reďkovka / Raphanus sativus L. var.

Popis:
Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 – 4 cm. Pri rýchlení je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na m2. Vegetačná doba je 32 - 45 dní. Vyžadujú pravidelnú závlahu, premokrenie po prísuškoch zvyšuje riziko praskania. Nepravidelná závlaha tiež zvyšuje „ostrosť“ chuti.


HTS: 10 g

V 1 g : 100 – 200 semien
Výsev : marec – august

Úroda : máj – október


Odroda: STALAGNIT F1

Skorá biela podlhovastá reďkovka typu Rampouch. Oproti odrode Rampouch je výrazne skorší, a to až o 10 dní. Jeho vretenovito valcovitá buľvička je väčšia (8–12 cm) a má jemnejšiu chuť. Vňať je vyššia a mohutnejšia. STALAGNIT je odolný na vyšeptávanie aj praskanie. Podstatná je aj jeho veľmi vysoká odolnosť voči vybiehaniu, ktorá z neho robí ideálnu reďkovku aj pre problematické letné výsevy.


Parametre

Typ: Zelenina

Druh: Ředkvička