Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Reďkovka červená - Cherry Belle na pole ik rýchlenie 1,5g


Skorá, okrúhla odroda jasne červenej farby, je vynikajúcej chuti. Môže byť vysievaná a zbieraná cez leto.
Vaša cena 1,10
Vaša cena bez DPH 0,92
 
Dostupnosť skladom
2 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Reďkovka / Raphanus sativus L. var.

Popis:
Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 – 4 cm. Pri rýchlení je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na m2. Vegetačná doba je 32 - 45 dní. Vyžadujú pravidelnú závlahu, premokrenie po prísuškoch zvyšuje riziko praskania. Nepravidelná závlaha tiež zvyšuje „ostrosť“ chuti.


HTS: 10 g

V 1 g : 100 – 200 semien
Výsev : marec – apríl + august

Úroda : máj – jún + september


Odroda:

CHERRY BELLE - skorá, okrúhla odroda reďkoviek jasne červenej farby a bielou, krehkou dužninou. Je vynikajúcej chuti. Odroda je tolerantná k chudobným pôdam. Vynikajúci na zväzkovanie. Môže byť vysievaná a zberaná aj cez letné obdobie. Vegetačná doba dozrievania je 21 - 26 dní. Priemerná veľkosť buľvičiek je 2 – 2,5 cm.Reďkovka: CHERRY BELLE (Raphanus sativus L. var. sativus/Reďkovka)

Popis:
Skorá, okrúhla odroda reďkoviek jasne červenej farby a bielou, krehkou dužninou. Je vynikajúci chuti. Odroda je tolerantná k chudobným pôdam. Vynikajúca pre zväzočkovanie. Môže byť vysievaná a zberaná aj cez letné obdobie. Vegetačná doba dozrievania je 21 - 26 dní. Priemerná veľkosť buľvičiek je 2 - 2,5 cm.

Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 - 4 cm. Pri rýchlení je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na meter štvorcový. Vegetačná doba je 32 - 36 dní.

Hnojenie:
  • N 60 kg N/ha
  • P 20 kg P2O5/ha
  • K 80 kg K 2O/ha


Parametre

Druh: Ředkvička

Odrůda: CHERRY BELLE

Typ: Zelenina