Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Reďkovka červená - Kvarta tetraploidná na pole ik rýchlenie 5g - séria Naj


Skorá až poloskorá tetraploidná odroda, tm.červená barvy.Lze ju odporučiť pre rýchlenie.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 3.4.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Reďkovka / Raphanus sativus L. var.

Popis:
Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 - 4 cm. Pri rýchlenie je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na m2. Vegetačná doba je 32 - 45 dní. Vyžadujú pravidelnú závlahu, premokrenie po přísušcích zvyšuje riziko praskanie. Nepravidelná závlaha tiež zvyšuje "ostrosť" chuti.


HTS: 10 g

V 1 g: 100 - 200 semien
Výsev: marec - apríl + august

Úroda: máj - jún + september


odroda:

KVARTA - kolekcia NAJ - skorá tetraploidná odroda tmavo červenej farby, s ploche guľovitou až guľovitou buľvičky, s tupo špicatou bázou, matne bielou farbou dužiny a hrubú pokožkou. Má veľmi dobrú odolnosť proti praskaniu bulviček, proti vybiehaniu do kvetu aj proti houbovatění dužiny. Vyznačuje sa nižšia tvarovou vyrovnanosťou. Možno ju odporučiť pre rýchlenie i pre jarné a jesenné pestovanie vo voľnej pôde.Reďkovka: KVARTA - tetraploidná (Raphanus sativus L. var. Sativus / Reďkovka)

Popis:
Skorá až poloskorá tetraploidná odroda, tmavočervenej farby, s ploche guľovitou až guľovitou buľvičky, s tupo špicatou bázou, matne bielou farbou dužiny as hrubou pokožkou. Má veľmi dobrú odolnosť proti praskaniu bulviček, proti vybiehaniu do kvetu aj proti houbovatění dužiny. Vyznačuje sa nižšia tvarovou vyrovnanosťou. Možno ju odporučiť pre rýchlenie i pre jarné a jesenné pestovanie vo voľnej pôde.

Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 - 4 cm. Pri rýchlenie je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na meter štvorcový. Vegetačná doba je 32 - 36 dní.

hnojenie:
  • N 60 kg N / ha
  • P 20 kg P2O5 / ha
  • K 80 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Ředkvička

Odrůda: KVARTA - tetraploidní

Typ: Zelenina