Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Reďkovka červená - Tercia na pole ik rýchlenie celoročné 5g


Poloskorá, univerzálna odroda pre prirýchlovanie, poľné jarné aj jesenné pestovanie, je tmavo červená, guľovitá.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Reďkovka / Raphanus sativus L. var.

Popis:
Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 - 4 cm. Pri rýchlenie je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na m2. Vegetačná doba je 32 - 45 dní. Vyžadujú pravidelnú závlahu, premokrenie po přísušcích zvyšuje riziko praskanie. Nepravidelná závlaha tiež zvyšuje "ostrosť" chuti.


HTS: 10 g

V 1 g: 100 - 200 semien
Výsev: marec - august

Úroda: máj - október


odroda:

TERCIA - "celoročná", poloskorá, univerzálna odroda reďkovky pre prirýchlovanie vo fóliovníkoch, poľný jarný aj jesenné pestovanie. Tmavo červená, guľovitá až plocho guľovitá buľvičky strednej veľkosti má jemnú, bielu dužinu. List je polovzpriamený, nižšia, jemnejšia, ale dostatočne pevný pre zväzkovanie. Vyniká odolnosťou k praskaniu a vybiehaniu.Reďkovka: TERCIA - celoročná (Raphanus sativus L. var. Sativus / Reďkovka)

Popis:
Skorá, univerzálna odroda reďkovky pre prirýchlovanie vo fóliovníkoch a celoročné poľné pestovanie. Tmavo červená, guľovitá až plocho guľovitá buľvičky strednej veľkosti má jemnú, bielu dužinu. List je polovzpriamený, nižšia, jemnejšia, ale dostatočne pevný pre svazečkování. Vyniká odolnosťou k praskaniu a vybiehaniu.

Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 - 4 cm. Pri rýchlenie je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na meter štvorcový. Vegetačná doba je 32 - 36 dní.

hnojenie:
  • N 60 kg N / ha
  • P 20 kg P2O5 / ha
  • K 80 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Ředkvička

Odrůda: TERCIA - celoroční

Typ: Zelenina