Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Reďkovka fialová - Purpura F1 na pole aj na rýchlenie 1,5g


PURPURA F1 - veľmi skorá hybridná fialová reďkovka na celoročné pestovanie. Od staršej nehybridnej odrody LILANA sa líšia mierne tmavšou fialovou farbou buľvičiek, ktoré sú tiež väčšie a tvarovo aj veľkostne vyrovnanejšie. Jedná sa o veľmi skorý hybrid, ktorý je vhodný aj na skoré jarné rýchlenie. Vďaka odolnosti k vybiehaniu ju môžeme vysievať od skorej jari, cez leto až do jesene.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Reďkovka / Raphanus sativus L. var.

Popis:
Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 – 4 cm. Pri rýchlení je vhodný spon 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na m2. Vegetačná doba je 32 - 45 dní. Vyžadujú pravidelnú závlahu, premokrenie po prísuškoch zvyšuje riziko praskania. Nepravidelná závlaha tiež zvyšuje „ostrosť“ chuti.


HTS: 10 g

V 1 g : 100 – 200 semien
Výsev : marec – august

Úroda : máj – október


Odroda: PURPURA F1

Veľmi skorá hybridná fialová reďkovka na celoročné pestovanie. Od staršej nehybridnej odrody LILANA sa líšia mierne tmavšou fialovou farbou buľvičiek, ktoré sú tiež väčšie a tvarovo aj veľkostne vyrovnanejšie. Jedná sa o veľmi skorý hybrid, ktorý je vhodný aj na skoré jarné rýchlenie. Vďaka odolnosti k vybiehaniu ju môžeme vysievať od skorej jari, cez leto až do jesene.


Parametre

Typ: Zelenina

Druh: Ředkvička