Košík je prázdny
Kategória tovaru

Semo Roketa siata - Rukola - Eruka sativa 4g


Má vysoký obsah vitamínu C, podporuje chuť do jedla, čistí krv.
Vaša cena 1,10
Vaša cena bez DPH 0,92
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Rýchlo klíčiace zelenina, s vysokým obsahom vit C. Podporuje chuť k jedlo ak lu, čistí krv. Možno postupne vysievať počas celého roka, je nenáročná na pôdu.

Roketa siata: rokety (Eruka sativa / roketa SIATECH)

Popis:
Má vysoký obsah vitamínu C, podporuje chuť do jedla, čistí krv. Možno ju postupne vysievať počas celého roka. Pri rýchlenie v miskách s buničinou úrodu za 10 - 14 dní, pri pestovaní v kvetináčoch so substrátom pre zber mladých listov za 6 - 8 týždňov.

Hnojenie maštaľný hnoj 6 kg / m2
HTS 13-15g / 1 000 semien
Viacročná rastlina. Na jar vyrastajú dlaňovité listy, sú dlho stopkaté (až 0,4 m), farby zelenej až červenej. Rebarbora nie je náročná na podnebie ani polohu. Najlepšie sa jej darí v pôdach stredne ťažkých, hlbokých, bohatých na vápnik. Čoskoro pučia, a preto jej vyhovuje teplá, chránená poloha. Na stanovišti vydrží až 10 rokov.
Pred výsadbou na jeseň pôdu hlboko skypríme a zapravíme maštaľný hnoj v dávke 6 kg / m2. Pred založením kultúry pozemok vyhnojíme do zásoby minerálnymi hnojivami. Osivo vysievame do riadkov vzdialených 0,3 m, rastliny vyjednotíme a pestujeme až do budúceho jesene. Sadenice vysádzame na jar začiatkom apríla v spone 1,2 x 1 m. Sadíme tak, aby bol rastový vrchol asi 5 - 6 cm pod povrchom pôdy.
So zberom začíname v treťom roku po výsadbe. V apríli až v júni vylamujeme listovej stopky. Najvyššia výnos je v piatom až siedmom roku po výsadbe a to 1-2 kg z každej rastliny.


Parametre

Druh: Roketa setá

Odrůda: ROKETA

Typ: Zelenina