Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát celoročná - Bremex PROFI vykurovanie. rychlírny 0,4 g


Veľmi skorá odroda, tvoria rovnako veľké, ale pevnejšie a lepšie uzavreté hlávky, určená pre vykurované rychlírny a pareniska. Bremex vďaka vyššej odolnosti k vybiehaniu vydrží dlhšie na záhone.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Šalát hlávkový / Lactuca sativa L. var. capitata L.

Popis:
Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20oC, v noci 4 - 6oC. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 - 1,5 g

V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev: november - január

Úroda: február - apríl


odroda:

BREMEX - PROFI ŠALÁT - veľmi skorá odroda, ranejšej než BRILANT. Tvorí rovnako veľké, ale pevnejšie a lepšie uzavreté hlávky. Bremex vďaka vyššej odolnosti k vybiehaniu vydrží dlhšie na záhone.Šalát hlávkový: BREMEX (Lactuca sativa var. Capitata / Šalát SIATECH)

Popis:
Veľmi skorá odroda, ranejšej než BRILANT. Tvorí rovnako veľké, ale pevnejšie a lepšie uzavreté hlávky. Bremex vďaka vyššej odolnosti k vybiehaniu vydrží dlhšie na záhone.

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 - 6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.
POROVNANIE ODRÔD
Vysvetlivky: Z - zelená, TZ - tmavo zelená, SZ - svetlo zelená, ŽZ - žltozelená; J - jarné, L - letné


Parametre

Druh: Salát hlávkový

Odrůda: BREMEX

Typ: Zelenina