Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát celoročná - Merkurion PROFI poľné 0,6g


Vynikajúci stredne raný šalát s veľkou hlávkou. Listy má tuhé, hráškovo zelenej.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Šalát hlávkový / Lactuca sativa L. var. capitata L.

Popis:
Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20oC, v noci 4 - 6oC. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 - 1,5 g

V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev: apríl - júl

Úroda: máj - október


odroda:

MERKURION - PROFI ŠALÁT - vynikajúca stredne raný šalát s veľkou hlávkou. Listy má tuhé, hráškovo zelenej. Veľmi plastická odroda na celoročné pestovanie, ktorá dobre znáša chlad aj vysoké teploty. Perfektný zdravotný stav. Túto odrodu ponúkame tiež v BIO kvalite!Šalát hlávkový: MERKURION (Lactuca sativa var. Capitata / Šalát SIATECH)

Popis:
Vynikajúci stredne raný šalát s veľkou hlávkou. Listy má tuhé, hráškovo zelenej. Veľmi plastická odroda na celoročné pestovanie, ktorá dobre znáša chlad aj vysoké teploty. Perfektný zdravotný stav.

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 - 6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.
POROVNANIE ODRÔD
Vysvetlivky: Z - zelená, TZ - tmavo zelená, SZ - svetlo zelená, ŽZ - žltozelená; J - jarné, L - letné


Parametre

Druh: Salát hlávkový

Odrůda: MERKURION

Typ: Zelenina