Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát celoročný - Saturion poľný PROFI - veľká hlávka 0,6g


Stredne skorý veľkohlávkový šalát s hlávkou s hmotnosťou 400-600 g. Listy sú svetlo zelené, hladké, pevné a krehké. Nereaguje na dĺžku dňa predčasným vybiehaním, dá sa pestovať po celý rok od jari do jesene. Veľmi dobre znáša vysoké teploty, odporúčame pestovanie najmä v letných mesiacoch. Odporúčaný spôn je 30x30 cm. Typovo nahrádza Jupiter a Maršalus. Vyniká vysokou odolnosťou proti plesni šalátovej, veľmi dobrou skladovateľnosťou a vysokou toleranciou voči podhnívaniu.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 3.4.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Šalát hlávkový / Lactuca sativa L. var. capitata L.

Popis:
Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po štipkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Na predpestovanie sadiva vysievame semená plytko do kvetináčov av štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty cez deň udržujeme v rozmedzí 16 - 20oC, v noci 4 - 6oC. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 – 1,5 g

V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev : november - január

Úroda : február-apríl


Odroda:

SATURION (SM-MET) (kód 3834 ) - stredne skorý veľkohlávkový šalát s hlávkou s hmotnosťou 400-600 g. Listy sú svetlo zelené, hladké, pevné a krehké. Nereaguje na dĺžku dňa predčasným vybiehaním, dá sa pestovať po celý rok od jari do jesene. Veľmi dobre znáša vysoké teploty, odporúčame pestovanie najmä v letných mesiacoch. Odporúčaný spôn je 30x30 cm. Typovo nahrádza Jupiter a Maršalus. Vyniká vysokou odolnosťou proti plesni šalátovej, veľmi dobrou skladovateľnosťou a vysokou toleranciou voči podhnívaniu.