Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát hlávkový - Batavus PROFI poľný 0,6g


Skorý šalát typu Batávia s veľmi pevnou hlávkou s hmotnosťou 300-400 g. Vhodný na celoročné pestovanie vo voľnej pôde, vrátane neskorého jarného rýchlenia. Veľmi dobre znáša aj použitie netkaných textílií. Vyniká vysokou odolnosťou proti plesni šalátovej, veľmi dobrou skladovateľnosťou a vysokou toleranciou voči podhnívaniu.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Šalát hlávkový / Lactuca sativa L. var. capitata L.

Popis:
Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po štipkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Na predpestovanie sadiva vysievame semená plytko do kvetináčov av štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty cez deň udržujeme v rozmedzí 16 - 20oC, v noci 4 - 6oC. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 – 1,5 g

V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev : marec - máj + júl

Úroda : máj – júl + september - október


Odroda:

BATAVUS SM (kód 3885 ) - skorý šalát typu Batávia s veľmi pevnou hlávkou s hmotnosťou 300-400 g. Vhodný pre celoročné pestovanie vo voľnej pôde, vrátane neskorého jarného rýchlenia. Veľmi dobre znáša aj použitie netkaných textílií. Vyniká vysokou odolnosťou proti plesni šalátovej, veľmi dobrou skladovateľnosťou a vysokou toleranciou voči podhnívaniu.


Parametre

Typ: Zelenina

Druh: Salát hlávkový