Košík je prázdny
Kategória tovaru

Semo Šalát jarný - Hakon PROFI poľný 0,6g


Stredne skorá odroda hlávkového šalátu s veľkými hlávkami s hmotnosťou 350-450 g. Listy sú žltozelené, mierne bublinaté, pevné, silné a krehké. Nereaguje na dĺžku dňa predčasným vybiehaním a je možné ho pestovať po celý rok. V zimnom a predjarnom období v rýchlorniach (skleníky, fóliovníky, parenisko), od jari až do neskorej jesene vo voľnej pôde. Odporúčame najmä na pestovanie vo voľnej pôde od jari až do jesene. Odporúčaný spôn je 30x30 cm. Typovo nahrádza Maratón. Vyniká vysokou odolnosťou proti plesni šalátovej, veľmi dobrou skladovateľnosťou a vysokou toleranciou voči podhnívaniu.
Vaša cena 1,20
Vaša cena bez DPH 1,00
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame v pondelok

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Šalát hlávkový / Lactuca sativa L. var. capitata L.

Popis:
Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po štipkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Na predpestovanie sadiva vysievame semená plytko do kvetináčov av štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty cez deň udržujeme v rozmedzí 16 - 20oC, v noci 4 - 6oC. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 – 1,5 g

V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev : november - január

Úroda : február-apríl


Odroda:

HAKON (SM-HAK) (kód 3807 ) - stredne skorá odroda hlávkového šalátu s veľkými hlávkami s hmotnosťou 350-450 g. Listy sú žltozelené, mierne bublinaté, pevné, silné a krehké. Nereaguje na dĺžku dňa predčasným vybiehaním a je možné ho pestovať po celý rok. V zimnom a predjarnom období v rýchlorniach (skleníky, fóliovníky, parenisko), od jari až do neskorej jesene vo voľnej pôde. Odporúčame najmä na pestovanie vo voľnej pôde od jari až do jesene. Odporúčaný spôn je 30x30 cm. Typovo nahrádza Maratón. Vyniká vysokou odolnosťou proti plesni šalátovej, veľmi dobrou skladovateľnosťou a vysokou toleranciou voči podhnívaniu.


Parametre

Typ: Zelenina

Druh: Salát hlávkový