Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát ľadový - Maximo poľné veľký 0,5g


Poloneskorá ľadový šalát s mohutnými hlávkami / 600-800g / voľnejšie skladby.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Poloneskorá ľadový šalát s mohutnými hlávkami / 600-800g / voľnejšie skladby. Vyžaduje dostatok vlahy. Výsev III-V, úroda VII-IX.

Šalát hlávkový: MAXIMO (Lactuca sativa var. Capitata / Šalát SIATECH)

Popis:
Stredne raný až neskoré ľadový šalát s veľkými manžetovými listami a mohutnými hlávkami voľnejšie skladby, ktoré sa po odrezaní ľahko rozoberajú na jednotlivé listy. Je preto určený najmä pre jedálne, reštaurácie, výrobne miešaných šalátov a pod. Listy sú matne zelenej farby, takmer bez vroubkování.Vyžaduje spôn minimálne 30 x 30 cm a dostatok vlahy, najmä v období intenzívnej tvorby hlávok. Odolnosť proti vybiehaniu hlávok je vysoká.

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 - 6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.
POROVNANIE ODRÔD
Vysvetlivky: Z - zelená, TZ - tmavo zelená, SZ - svetlo zelená, ŽZ - žltozelená; J - jarné, L - letné


Parametre

Druh: Salát hlávkový

Odrůda: MAXIMO

Typ: Zelenina