Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát letné - Jupiter poľné 0,3g - séria Maxi


Letný šalát s veľkými hlávkami, hmotnosť 350-550g.
Vaša cena 1,10
Vaša cena bez DPH 0,92
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 3.4.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Šalát hlávkový / Lactuca sativa L. var. capitata L.

Popis:
Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20oC, v noci 4 - 6oC. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 - 1,5 g

V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev: apríl - jún

Úroda: júl - september


odroda:

JUPITER - letný šalát s veľkými, jemnými, dobre uzavretými hlávkami príjemnej chuti as vysokou odolnosťou voči vybiehaniu. Má dobrý zdravotný stav, je odolný voči plesni šalátovej ak vírusovej mozaike šalátu. Možno ho vysievať od marca do konca júna. Vegetačná doba je 71 dní.Šalát hlávkový: JUPITER (Lactuca sativa var. Capitata / Šalát SIATECH)

Popis:
Letný šalát s veľkými, jemnými, dobre uzavretými hlávkami príjemnej chuti as vysokou odolnosťou voči vybiehaniu. Má dobrý zdravotný stav, je odolný voči plesni šalátovej ak vírusovej mozaike šalátu. Možno ho vysievať od marca do konca júna. Vegetačná doba je 71 dní.

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 - 6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.
POROVNANIE ODRÔD
Vysvetlivky: Z - zelená, TZ - tmavo zelená, SZ - svetlo zelená, ŽZ - žltozelená; J - jarné, L - letné


Parametre

Druh: Salát hlávkový

Odrůda: JUPITER

Typ: Zelenina