Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát na rýchlenie - Devín stud. rychlírny 0,4 g - VÝPREDAJ


Výpredaj
Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati.
Predaj ukončený

Semo Šalát na rýchlenie - Devín stud. rychlírny 0,4 g
cena: 1.00 €

Varianty zboží

Názov Cena s DPH Dostupnosť
1,00 € skladom
0,47 € skladom

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Šalát hlávkový / Lactuca sativa L. var. capitata L.

Popis:
Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20oC, v noci 4 - 6oC. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 - 1,5 g

V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev: január - február

Úroda: apríl - máj


odroda:

Devín - PROFI ŠALÁT - poloskorá odroda so stredne veľkou hlávkou. Má silnejší, hladké listy sa svetlo zelenou farbou. Vhodné na pestovanie v skleníku aj fóliovníku.Šalát hlávkový: Devín (Lactuca sativa var. Capitata / Šalát SIATECH)

Popis:
Poloskorá odroda so stredne veľkou hlávkou. Má silnejší, hladké listy sa svetlo zelenou farbou. Vhodné na pestovanie v skleníku aj fóliovníku.

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 - 6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.
POROVNANIE ODRÔD
Vysvetlivky: Z - zelená, TZ - tmavo zelená, SZ - svetlo zelená, ŽZ - žltozelená; J - jarné, L - letné