Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát ozimný - humil 0,3g


Zimné, dobre prezimujúce šalát, hlávka je žlutozelená.Pro prezimovanie vysievame koncom augusta až zač. septembra.
Vaša cena 1,10
Vaša cena bez DPH 0,92
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lactuca sativa L. var. capitata L. / Šalát hlávkový

Popis:

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 -6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 - 1,5 g
V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev: august - september
Úroda: apríl - máj

odroda:

Humil - zimné, dobre prezimujúce šalát s raným zavíjením hlávok. Hlávka je žltozelená s takmer hladkými listami, nečervená. Obalové listy sú trochu zdvihnuté, takže netrpia podehníváním. Pre prezimovanie vysievame koncom augusta až začiatkom septembra. Vhodné je vykonať zabezpečenie pred zajace v zimnom období. Pestuje sa buď z priameho výsevu, alebo z výsadby do prvého týždňa októbra.Šalát hlávkový: humil (Lactuca sativa var. Capitata / Šalát SIATECH)

Popis:
Zimné, dobre prezimujúce šalát s raným zavíjením hlávok. Hlávka je žltozelená s takmer hladkými listami, nečervenalá. Obalové listy sú trochu zdvihnuté, takže netrpia podehníváním. Pre prezimovanie vysievame koncom augusta až začiatkom septembra. Pestuje sa buď z priameho výsevu alebo z výsadby do prvého týždňa októbra.

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 - 6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.
POROVNANIE ODRÔD
Vysvetlivky: Z - zelená, TZ - tmavo zelená, SZ - svetlo zelená, ŽZ - žltozelená; J - jarné, L - letné


Parametre

Druh: Salát hlávkový

Odrůda: HUMIL

Typ: Zelenina