Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát rímsky - Gelbus PROFI 0,7g


Neskorá odroda šalátu rímskeho typu, vhodná pre jarné a jesenné pestovanie. Listy sú vzpriamené, obvajcovité, svetlo až stredne žltkasté až zelené.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lactuca sativa L. var. capitata L. / Šalát hlávkový

Popis:

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 -6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 - 1,5 g
V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev: marec - apríl / júl
Úroda: júl - november

odroda:

GELBUS - neskorá odroda šalátu rímskeho typu, vhodná pre jarné a jesenné pestovanie. Listy sú vzpriamené, obvajcovité, svetlo až stredne žltkasté až zelené, bez antokyány, hrubé, stredne bublinatej, sa slabo zvlneným okrajom. Hlávka je otvorená, voľná, na reze elipsovitá. Doba vybiehanie do kvetu v podmienkach dlhého dňa stredné až neskoré. Rezistentné k plesni šalátovej ak vírusovej mozaike šalátu.Šalát hlávkový: GELBUS (Lactuca sativa var. Capitata / Šalát SIATECH)

Popis:
Neskorá odroda šalátu rímskeho typu, vhodná pre jarné a jesenné pestovanie. Listy sú vzpriamené, obvajcovité, svetlo až stredne žltkasté až zelené, bez antokyány, hrubé, stredne bublinatej, sa slabo zvlneným okrajom. Hlávka je otvorená, voľná, na reze elipsovitá. Doba vybiehanie do kvetu v podmienkach dlhého dňa stredné až neskoré. Rezistentné k plesni šalátovej ak vírusovej mozaike šalátu.

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 - 6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.
POROVNANIE ODRÔD
Vysvetlivky: Z - zelená, TZ - tmavo zelená, SZ - svetlo zelená, ŽZ - žltozelená; J - jarné, L - letné


Parametre

Typ: Zelenina

Druh: Salát hlávkový

Odrůda: GELBUS