Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát rímsky - Globus PROFI 0,7g - séria Maxi


Unikátna odroda rímskeho šalátu s veľkými hlávkami.Odrůda vhodná pre jarné a podzemia. pestovanie.
Vaša cena 1,60
Vaša cena bez DPH 1,33
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lactuca sativa L. var. capitata L. / Šalát hlávkový

Popis:

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 -6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 - 1,5 g
V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev: marec - apríl / júl
Úroda: júl - november

odroda:

GLÓBUS - kolekcia MAXI - unikátna odroda rímskeho šalátu s veľkými, guľovitými, dobre uzavretými hlávkami. Listy sú jemne bublinatej, krehké, chutné. Odroda vhodná pre jarné a jesenné pestovanie. Odporúčame pestovať minimálne v spone 40 x 40 cm.Šalát hlávkový: GLÓBUS (Lactuca sativa var. Capitata / Šalát SIATECH)

Popis:
Unikátna odroda rímskeho šalátu s veľkými, guľovitými, dobre uzavretými hlávkami. Listy sú jemne bublinatej, krehké, chutné. Odroda vhodná pre jarné a jesenné pestovanie.

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 - 6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.
POROVNANIE ODRÔD
Vysvetlivky: Z - zelená, TZ - tmavo zelená, SZ - svetlo zelená, ŽZ - žltozelená; J - jarné, L - letné


Parametre

Druh: Salát hlávkový

Odrůda: GLÓBUS

Typ: Zelenina