Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát rímsky - Little Gem, poľné 0,6g - séria Mini


Mini odroda rímskeho šalátu si Vás získa svojou chuťou a štruktúrou hlávky. V češtine Little Gem znamená "malý drahokam". Je krehký ako ľadový šalát a sladký ako klasický hlávkový.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lactuca sativa L. var. capitata L. / Šalát hlávkový

Popis:

Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trati. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po špetkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Pre predpestovanie sadeníc vysievame semená plytko do kvetináčov a v štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty vo dne udržujeme v rozmedzí 16 - 20 ° C, v noci 4 -6 ° C. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 - 1,5 g
V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev: marec - máj / august
Úroda: máj - júl / september - október

odroda:

LITTLE GEM - kolekcia MINI - mini odroda rímskeho šalátu si Vás získa svojou chuťou a štruktúrou hlávky. V češtine Little Gem znamená "malý drahokam". Je krehký ako ľadový šalát a sladký ako klasický hlávkový. Rímsky šalát LITTLE GEM je vysoko odolný voči chorobám. Môžeme vysievať každé 3 týždne a zaistíme si tým vždy čerstvý šalát. Od jari do jesene je možné ho pestovať ako vonkajšie kultúru, v zimnom období ho potom pestujeme v krytých priestoroch - skleníku alebo truhlíka za oknom. Vďaka možnosti pestovanie v nádobách je zaradený do kolekcie MINI.