Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Šalát špargľový - Celtuce 0,4g


Skorá odroda, tolerantná k chorobám, ľahko pestovateľná. Listy sú svetlo zelené, ploché, mierne kučeravé.
Vaša cena 1,20
Vaša cena bez DPH 1,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Šalát hlávkový / Lactuca sativa L. var. capitata L.

Popis:
Šalát vyžaduje dobrú, dostatočne vzdušnú pôdu v II. trate. Je náročný na zásobenie živinami v okamžite prijateľnej forme. Odporúčame oslnené polohy. Pri výseve priamo na záhon vysievame semená plytko do riadkov alebo po štipkách v spone 25 x 25 až 30 x 30 cm a rastliny po vzídení vyjednotíme. Na predpestovanie sadiva vysievame semená plytko do kvetináčov av štádiu tvorby pravých listov rastlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Teploty cez deň udržujeme v rozmedzí 16 - 20oC, v noci 4 - 6oC. Vysádzame pri 4 - 6 pravých listoch plytko na záhon tak, aby sme nezahrnuli srdiečko rastliny. Zavlažujeme pravidelne menšími dávkami vody.


HTS: 1 – 1,5 g

V 1 g: 800 - 1000 semien
Výsev : apríl - júl

Úroda : máj - október


Odroda:

Skorá odroda, tolerantná k chorobám, ľahko pestovateľná. Listy sú svetlo zelené, ploché, mierne kučeravé. Stonka je zeleno biela, hrubá, vysoká, dužina je zelenkavá, krehká a šťavnatá. Stonka je možné tepelne upravovať a nakladať, listy rastliny môžeme použiť aj ako listový šalát s postupným zberom listov. Na záhon vysievame od marca do júla.Šalát špargľový: CELTUCE (Lactuca sativa L.var.asparagina/Šalát chrbtový)

Popis:
Skorá odroda, tolerantná k chorobám, ľahko pestovateľná. Listy sú svetlo zelené, ploché, mierne kučeravé. Stonka je zeleno biela, hrubá, vysoká, dužina je zelenkavá, krehká a šťavnatá. Stonka je možné tepelne upravovať a nakladať, listy rastliny môžeme použiť aj ako listový šalát s postupným zberom listov.

Zelenina ázijského pôvodu. Šalát špargľový je vhodný pre postupný zber listov a tiež na konzumáciu a nakladanie horkastej šťavnatej dužinatej stonky, ktorú je možné tepelne upravovať.


Parametre

Druh: Salát chřestový

Odrůda: CELTUCE

Typ: Zelenina