Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Tekvica - indická uhorka Birdhouse Bottle 2g


Indická uhorka-kalabasa, plody majú hrušku. tvar, možno ich použiť do Salá tov, nakladať alebo pripravovať ako cukety. Vyschnuté plody slúžia ako de Korac.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Lagenaria siceraria L. / kalabasu - indická uhorka

Popis:


Tykvím sa najlepšie darí na stredne ťažkých, humóznych pôdach, dostatočne zásobených živinami. Podľa možnosti je zaraďujeme do prvej trate. Vyžadujú slnečné polohy chránené pred silnými vetrami. Najvhodnejšie je priamy výsev v polovici mája.


HTS: cukety 105 - 145 g, tekvice 170 - 280 g

V 1 g: cukety 5 - 9 semien, tekvice 4 - 8 semien

Výsev: apríl - máj

Úroda: júl - september


odroda:

Birdhouse BOTTLE (Lagenaria siceraria L.) - jednoročná rastlina s popínavou stonkou a svetlo zelenými listami. Plody majú hruškovitý tvar a dorastajú veľkosti 20 - 30 cm. Tak ako u kalabasy, možno plody použiť do šalátov, nakladať do octových nálevov alebo pripravovať pokrmy ako z cukety. V plnej zrelosti oplodia zdrevnatejú a dužina vyschne. Vyschnuté plody slúžia ako originálne dekorácie, schránky na drobné predmety, plaváky a podobne. Pestovanie je podobné ako pri ostatných tekvicovitých rastlín, najlepšie vo fóliovníkoch alebo studených skleníkoch, kam vysádzame sadbu v polovici mája do sponu 1 x 1 mk opore. Možno ju pestovať aj z priamych výsevov vo voľnej pôde v teplejších oblastiach. Vyžaduje bohaté a dobre vyhnojené pôdy.Tekvica: kalabasu Birdhouse BOTTLE (Cucurbita / tekvica)

Popis:
Jednoročná rastlina s popínavou stonkou a svetlo zelenými listami. Plody majú hruškovitý tvar a dorastajú veľkosti 20 - 30 cm. Tak ako u kalabasy, možno plody použiť do šalátov, nakladať do octových nálevov, alebo pripravovať pokrmy ako z cukety. V plnej zrelosti oplodia zdrevnatejú a dužina vyschne. Vyschnuté plody slúžia ako originálne dekorácie, schránky na drobné predmety, plaváky a podobne. Pestovanie je podobné ako pri ostatných tekvicovitých rastlín, najlepšie vo fóliovníkoch alebo studených skleníkoch, kam vysádzame sadbu v polovici mája do sponu 1 x 1 mk opore. Možno ju pestovať aj z priamych výsevov vo voľnej pôde v teplejších oblastiach. Vyžaduje bohaté a dobre vyhnojené pôdy.

Tykvím sa najlepšie darí na stredne ťažkých, humóznych pôdach, dostatočne zásobených živinami. Podľa možnosti je zaraďujeme do prvej trate. Vyžadujú slnečné polohy chránené pred silnými vetrami. Najvhodnejšie je priamy výsev v polovici mája.

hnojenie:
  • N 150 - 200 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 150 - 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Tykev

Odrůda: Kalabasa BIRDHOUSE BOTTLE

Typ: Zelenina