Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Tekvica okrasná - Trend F1 1,5 g - séria NA DEKORÁCIU


Prvá partenokarpická cuketa, ktorá nepotrebuje na vývoj plodov oplodnenia. Plody sú okrúhle, svetlo zelené, s pevnejšou dužninou, ktorá pri prezrievaní pomalšie mäkne. Najlahodnejšie sú mladé plody s priemerom 8 až 10 cm. Vegetačná doba do prvého zberu 55 - 65 dní. TREND má rozkladitejšie a vzrastnejšie kríčky ako klasické cukety. Pestujte ju preto v širšom spone – cca 150 x 100 cm.
Vaša cena 2,00
Vaša cena bez DPH 1,67
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Cucurbita pepo L. / tekvica

Popis:
Cuketám sa najlepšie darí na stredne ťažkých, humóznych pôdach, dostatočne zásobených živinami. Podľa možnosti je zaraďujeme do prvej trate. Vyžadujú slnečné polohy chránené pred silnými vetrami. Najvhodnejšie je priamy výsev v polovici mája. Plody cukiet zberáme v mladom štádiu v dĺžke 15 - 25 cm. Pravidelným zberom zaistíme stálu násadu plodov až do jesene. Dozrievajúce plody ponechané na rastline blokujú tvorbu ďalších mladých plodov. Cukety netrpia plesní uhorkovú. V polovici augusta môže porast napadnúť múčnatka, proti ktorému možno účinne zasiahnuť prípravky uvedenými v metodike pre ochranu rastlín.

HTS: 105 -145 g
V 1 g: 5 - 9 semien
Výsev: máj
Úroda: júl - september


Odroda: TREND F1
Prvý partenokarpická cuketa, ktorá nepotrebuje k vývoju plodov oplodnenie. Plody sú okrúhle, svetlo zelené, s pevnejšou dužinou, ktorá pri prezrievaní pomalšie mäkne. Najlahodnejšie sú mladé plody s priemerom 8 až 10 cm. Vegetačná doba do prvého zberu 55 - 65 dní. TREND má rozkladitější a urastenejších kríčky než klasické cukety. Pestujte ju preto v širšom sponu - cca 150 x 100 cm.


Parametre

Typ: Květiny letničky

Druh: Tykev okrasná