Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Yzop lekársky 0,4g


Medonosná trvalka, ktorú pestujeme pre kvitnúcu vňať. Používa sa ako korenie, ako liečivka napomáha pri poruchách trávenia, zvyšuje obranyschopnosť
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Yzop lekársky / Hyssopus officinalis L.

Popis:

Medonosná trvalka, ktorú pestujeme pre kvitnúcu vňať. Tvorí 20 - 60 cm vysoký poloker, kvitne v júli až septembri drobnými modrými kvetmi. Na stanovišti vydrží 5-6 rokov. Používa sa ako korenie do polievok a omáčok, na dochutenie šalátov a pokrmov z mäsa

stačí len niekoľko nadrobno nakrájaných lístkov. Ako liečivka napomáha pri liečení porúch trávenia, zvyšuje obranyschopnosť a chuť k jedlu. Silice majú antiseptický účinok. Vysieva sa priamo na stanovište v apríli alebo sa předpěstovává. Vyžaduje ľahšie vápenaté pôdy a slnečné chránené polohy.


V 1 g: 860 semien

Výsev: marec - apríl

Úroda: jún - augustYzop: yzop (Hyssopus officinalis / yzop lekársky)

Popis:
Ako liečivka napomáha pri liečení porúch trávenia, zvyšuje obranyschopnosť a chuť k jedlu. Silice majú antiseptický účinok.

Medonosná trvalka, ktorú pestujeme pre kvitnúcu vňať. Používa sa ako korenie do polievok a omáčok i ako léčivka.Tvoří 20 - 60 cm vysoký poloker. Na stanovišti vydrží 5-6 rokov. Kvitne v júli až septembri.
Vysieva sa priamo na stanovište v apríli alebo sa předpěstovává. Vyžaduje ľahšie vápenaté pôdy a slnečné chránené polohy.


Parametre

Druh: Yzop

Odrůda: Yzop

Typ: Aromatické rostliny