Košík je prázdny
Kategorie zboží

Substrát - Balkónové rastliny 20 l


Zemina je určená pre presádzanie a pestovanie muškátov - pelargónií, petúnií, begónií, fuchsií, aksamietnic, verbeny a ďalších balkónových kvetín. Je vyrobená z kvalitnej rašeliny s prídavkom minerálnych hnojív a vápenaté zložky.
Vaša cena 5,90
Vaša cena bez DPH 4,92
 
Dostupnosť skladom
viac ako 50 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Zemina pre balkónové kvety je pripravená pre presádzanie a pestovanie muškátov - pelargónií, petúnií, begónií, fuchsií, aksamietnic, verbeny a aj ďalších balkónových kvetín s podobnými požiadavkami. Zemina je vyrobená z kvalitnej triedené rašeliny s prídavkom minerálnych hnojív a vápenaté zložky. Rašelina môže byť čiastočne nahradená kompostovanú stromovú kôrou.
prednosti:
Plnohodnotná pestovateľský zemina s priaznivo upraveným obsahom organických látok. Vhodná pôdne kyslosť. Svojou štruktúrou a ďalšími fyzikálnymi vlastnosťami zaisťuje dobrý prístup vzduchu ku koreňom rastlín. Má dobrú absorpcia zásobnej vody a priaznivú záhřevnost aj pri nižších teplotách okolitého vzduchu. Urýchľuje zakoreňovanie kvetín, podporuje dobrý rozvoj koreňového systému.


použitie:
Zemina je vhodná na pestovanie v kvetináčoch, balkónových (okenných) kvetináčoch i kameninových korytách. Pri presádzaní kvetov zaistite odvod vody z kvetináčov či truhlíkov. Balmi koreňov presádzaných kvetín premasírujte rúk a odstráňte odumreté korene. Pokryte dno nádoby zeminou, vložte kvety, dosypte zeminu, straste ju, mierne utuží a doplňte do úrovne asi 2 cm pod horný okraj nádoby. Počas vegetácie prihnojujte vhodným kombinovaným hnojivom. Nezabudnite dodržať ďalšie všeobecné pestovateľské zásady.