Košík je prázdny
Kategória tovaru

Substrát - Balkónové rastliny 40 l


Zemina je určená pre presádzanie a pestovanie muškátov - pelargónií, petúnií, begónií, fuchsií, aksamietnic, verbeny a ďalších balkónových kvetín. Je vyrobená z kvalitnej rašeliny s prídavkom minerálnych hnojív a vápenaté zložky.
Vaša cena 10,00
Vaša cena bez DPH 8,33
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Zemina pre balkónové kvety je pripravená na presádzanie a pestovanie muškátov - pelargónií, petúnií, begónií, fuchsií, aksamitníkov, verben ai ďalších balkónových kvetín s podobnými požiadavkami. Zemina je vyrobená z kvalitnej triedenej rašeliny s prídavkom minerálnych hnojív a vápenatej zložky. Rašelina môže byť čiastočne nahradená kompostovanou stromovou kôrou.
Prednosti:
Plnohodnotná pestovateľská zemina s priaznivo upraveným obsahom organických látok. Vhodná pôdna kyslosť. Svojou štruktúrou a ďalšími fyzikálnymi vlastnosťami zaisťuje dobrý prístup vzduchu ku koreňom rastlín. Má dobrú jemnosť zásobnej vody a priaznivú záhrevnosť aj pri nižších teplotách okolitého vzduchu. Urýchľuje zakoreňovanie kvetín, podporuje dobrý rozvoj koreňového systému.


Použitie:
Zemina je vhodná na pestovanie v kvetináčoch, balkónových (okenných) kvetináčoch i kameninových korytoch. Pri presádzaní kvetín zaistite odvod vody z kvetináčov či kvetináčov. Baly koreňov presádzaných kvetov prepáčte rukou a odstráňte odumreté korene. Pokryte dno nádoby zeminou, vložte kvety, dosypte zeminu, straste ju, mierne utužte a doplňte do úrovne asi 2 cm pod horný okraj nádoby. Počas vegetácie prihnojujte vhodným kombinovaným hnojivom. Nezabudnite dodržať ďalšie všeobecné pestovateľské zásady.