Košík je prázdny
Kategorie zboží

Substrát - Bonsaje 5 l


Zemina pre bonsaje je určená na priame presádzanie bonsajov, je vyrobená z ornice, riečneho piesku a malého podielu triedených rašelín prechodových a "bielych" s prídavkom minerálnych viaczložkových a vápenatých hnojív.
Predaj ukončený

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Zemina pre bonsaje je určená na priame presádzanie bonsajov. Zemina je vyrobená z ornice, riečneho piesku a malého podielu triedených rašelín prechodových a "bielych" s prídavkom minerálnych viaczložkových a vápenatých hnojív.
prednosti:
Priaznivá štruktúra a ďalšie fyzikálne vlastnosti dobre prepúšťa vzduch a vodu.

použitie:
Používa sa pri presádzaní, ktoré sa odporúča vykonať u mladých jedincov najmenej 1x za rok au jedincov dospelých vždy za 3 - 4 roky. Po vybraní vhodných nových misiek (spĺňajúca ako funkčné, tak aj estetické zásady tvorby bonsajov) na odtokový otvor v ich dne položte hlinený črep zo starého kvetináča alebo kúsok pletiva z mosadze či PVC. Na dno nasypte slabú vrstvičku drobných riečnych kamienkov. Na okruhliaky nasypte primerané množstvo zeminy, vložte výpestok, tak aby v konečnom vzhľade korene ležiace hore mierne prevyšovali horný okraj misky. Doplňte zeminu do primeraného množstva tak, aby plne kryla prevyšujúcu korene. Týmto postupom sa dotvorí celkový estetický zámer.