Košík je prázdny
Kategorie zboží

Substrát Forestina Hoštická pre surfinie a petúnie 40l


Hoštická substrát pre surfinie a petúnie obsahuje svetlú a tmavú rašelinu, preosiaty kremičitý piesok, zeolit, lávu, perlit, ílovou zložku a hnojivo NPK s mikroprvky.
Vaša cena 10,80
Vaša cena bez DPH 9,00
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
SUBSTRÁT je vyrobený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny, prírodnej ílovitej zložky a minerálneho viaczložkového hnojiva s mikroprvkami. Substrát je ďalej obohatený o železo v chelátovej forme a zmáčadlo. Pôdna reakcia je upravená jemne mletým dolomitickým vápencom.

Použitie:
Substrát je určený na stávkovanie a presádzanie surfinií a petúnií. Vyšší obsah živín vyhovuje rastlinám náročným na živiny. Na dno kvetináča alebo kvetináča dáme trochu substrátu, zasadíme rastlinu a doplníme substrátom. Potom substrát zľahka pritlačíme a dobre prevlhčíme. Pravidelne zalievame a asi po 6 týždňoch začneme s pravidelným prihnojovaním kombinovaným hnojivom. Odporúčame včas odstraňovať odkvitnuté kvety. Pre maximálny efekt pestovania surfinií a petúnií je nevyhnutné rastliny dostatočne prihnojovať. Odporúča používať napr. kvapalné hnojivo Kvapka na surfínie a petúnie, ktoré dodá pestovaným rastlinám všetky potrebné živiny.