Košík je prázdny
Kategória tovaru

Substrát Forestina - Hoštická Pre výsev a množenie 70 l


SUBSTRÁT je vyrobený zo zmesi vytriedené svetlé a tmavé rašeliny, prírodné ílovité zložky a minerálneho viaczložkového hnojivá s mikroprvky. Substrát je ďalej obohatený o železo v chelátovej forme a zmáčadlo. Pôdnej reakcie je upravená jemne mletým dolomitickým vápencom.
Vaša cena 18,30
Vaša cena bez DPH 15,25
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame v pondelok

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
SUBSTRÁT
je určený špeciálne na výsevy a množenie rastlín. Je vyrobený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny, preosiateho jemne triedeného kremičitého piesku, perlitu, prírodnej ílovitej zložky a minerálneho viaczložkového hnojiva s mikroprvkami. Pôdna reakcia je upravená jemne mletým dolomitickým vápencom.


Použitie:
Substrát je určený na stávkovanie a presádzanie surfinií a petúnií. Vyšší obsah živín vyhovuje rastlinám náročným na živiny. Na dno kvetináča alebo kvetináča dáme trochu substrátu, zasadíme rastlinu a doplníme substrátom. Potom substrát zľahka pritlačíme a dobre prevlhčíme. Pravidelne zalievame a asi po 6 týždňoch začneme s pravidelným prihnojovaním kombinovaným hnojivom.

  • Odporúčame včas odstraňovať odkvitnuté kvety.
  • Pre maximálny efekt pestovania surfinií a petúnií je nevyhnutné rastliny dostatočne prihnojovať. Odporúča používať napr. kvapalné hnojivo Kvapka na surfínie a petúnie, ktoré dodá pestovaným rastlinám všetky potrebné živiny.