Košík je prázdny
Kategória tovaru

Substrát FORESTINA HOŠTICKÝ pre izbové rastliny 10l


Hoštická substrát pre izbové rastliny je vyrobený zo zmesi vytriedené svetlé a tmavé rašeliny, preosiatej jemne triedeného kremičitého piesku, perlitu, prírodné ílovité zložky a minerálneho viaczložkového hnojivá s mikroprvky.
Vaša cena 4,50
Vaša cena bez DPH 3,75
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

HOŠTICKÝ SUBSTRÁT PRE IZBOVÉ RASTLINY je vyrobený zo zmesi vytriedenej svetlej a tmavej rašeliny, preosiateho jemne triedeného kremičitého piesku, perlitu, prírodnej ílovitej zložky a minerálneho viaczložkového hnojiva s mikroprvkami. Pôdna reakcia je upravená jemne mletým dolomitickým vápencom.

VÝHODY SUBSTRÁTU:

  • perlit zaisťuje vysokú vzdušnosť substrátu
  • obsah ílovitých častíc zvyšuje pútanie živín a obmedzuje možnosť ich strát vyplavovaním
  • má priaznivú fyzikálnu štruktúru a dobrú jemnosť zásobnej vody
  • substrát obsahuje potrebné množstvo základných aj stopových živín

Rozsah a spôsob použitia:

HOŠTICKÝ SUBSTRÁT PRE IZBOVÉ RASTLINY je určený na sadenie a presádzanie všetkých druhov izbových rastlín. Pred naplnením kvetináča substrátom zakryjeme otvory na odtok vody kamennými črepmi. Na dno nasypeme slabú vrstvičku substrátu, stavíme rastlinu, obsypeme substrátom, ktorý zľahka pritlačíme a prevlhčíme. Po zasadení prvých 10 dní zalievame o niečo menej, aby rastliny vytvorili nové korene. Čerstvo presadené rastliny neumiestňujeme na miesta s priamym slnečným žiarením.