Košík je prázdny
Kategória tovaru

Substrát Gramoflor - Záhradnícky Profi 70 l


Profesionálny substrát s vysokým podielom ílu a stredne hrubou štruktúrou.
Vaša cena 14,40
Vaša cena bez DPH 12,00
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Profesionálny záhradnícky substrát s ílom je vysoko kvalitná zmes na pestovanie všetkých kvetov a zeleniny s výnimkou orchideí a vresoviskových rastlín. Všetky dôležité makro a mikroelementy sú súčasťou zmesi. Vyznačuje sa vysokou vzdušnosťou danou použitím kvalitných svetlých a tmavých rašelín. Rašelina nie je rozbitá na prach, štruktúrne častice zaisťujú dobré prevzdušnenie koreňového balu. Zdravý rast koreňov je predpokladom na rýchly rast nadzemnej časti rastlín.

Substrát obsahuje ílové minerály - íl púta živiny a postupne ich späť uvoľňuje rastlinám. Zvyšuje zadržiavanie vody v substráte, tým znižuje spotrebu vody a frekvenciu zálievky. Substrát je preto vhodný na pestovanie v horúcich letných mesiacoch. Substrát má upravenú pôdnu reakciu. Je obohatený o ľahko prijateľné živiny v optimálnom pomere pre zdravý rast rastlín. Prítomnosť zmáčadla uľahčuje zálievku - zaisťuje ľahký príjem vody aj v prípade preschnutia.


Použitie:

Substrát je určený na pestovanie okrasných balkónových, izbových, terasových a záhradných rastlín s vysokými nárokmi na živiny. Je vhodný pre rastliny vyžadujúce ťažšie substráty, vyššie vyhnojenie a pre rastliny náročné na vodu. Rastliny sadíme priamo do pripraveného substrátu, neodporúčame ho miešať s inými prímesami. Pestované rastliny prihnojujeme podľa ich druhov a nárokov a podľa spôsobu pestovania.