Košík je prázdny
Kategorie zboží

Substrát - Jahody 40 l


Substrát pre jahody zaručuje bohatú tvorbu koreňov, zdravý rast rastlín, kvetov a plodov. Je vhodný aj na pestovanie v kvetináči či kvetináči.
Vaša cena 9,80
Vaša cena bez DPH 8,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 50 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%

2,92 €
skladom
2,21 €
skladom
1,11 €
skladom

Podrobný popis

Popis:
Zemina pre jahody je špeciálna zemina určená na pestovanie a pestovanie jahôd. Je vyrobená zo zmesi kvalitných prechodových, slatinných a vrchovských rašelín, dobre vyzretého jemne triedeného kôrového kompostu, s prídavkom minerálnych (kombinovaných, jednozložkových a vápenatých) hnojív.
Prednosti:
Svojou štruktúrou zaisťuje prístup vzduchu ku koreňom rastlín. Má dobrú jemnosť zásobnej vody a priaznivú záhrevnosť aj pri nižších teplotách okolitého vzduchu. Zaručuje dobrý rast, bohatú tvorbu koreňov, kvetov a plodov.


Použitie:
Na plochu určenú na pestovanie navrstvite 10 cm zeminy, premiešajte s pôvodnou ornicou a zasadajte rastliny. Pri prípadnom použití do kvetináča či kvetináča pokryte dno nádoby zeminou, vložte rastliny, dosypte zeminu, mierne utužte a doplňte do úrovne asi 2 cm pod horný okraj nádoby. Jahôd odporúčame pestovať v kvetináčoch väčších rozmerov, hĺbka a šírka kvetináča by mala byť min. 20 cm. Prvé prihnojenie viaczložkovým minerálnym hnojivom či špeciálnymi hnojivami na jahody odporúčame asi 3 – 4 týždne po výsadbe. Kvôli citlivosti na chlór používajte iba bezchloridové NPK hnojivá a draselné hnojivá bez chlóru. Dodržujte potrebný zálievkový režim. Najintenzívnejšie zásobovanie vodou a živinami pripadá na obdobie medzi kvetom a dozrievaním plodu.