Košík je prázdny
Kategória tovaru

Substrát - Konifery 50 l


Zemina pre koniférie je určená na pestovanie ihličnatých okrasných drevín, prípadne aj iných kyslomilných rastlín, je vyrobená zo zmesi rašelín, kôrového kompostu, ílovitej zložky, minerálneho hnojiva so stopovými prvkami a dolomitického vápenca.

Vaša cena 12,50
Vaša cena bez DPH 10,42
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Zemina pre konifery je určená na pestovanie ihličnatých okrasných drevín, prípadne aj iných kyslomilných rastlín. Zemina je vyrobená zo zmesi kvalitných prechodových, vrchoviskových a „bielych“ rašelín, dobre vyzretého jemne triedeného kôrového kompostu, ílovité zložky, minerálneho viaczložkového hnojiva so stopovými prvkami a jemne mletého dolomitického vápenca.
Prednosti:
Zemina je vytriedená na stredne jemné zrno. Nízka objemová hmotnosť. Vysoká nasiakavosť. Udržuje vzdušnosť prostredia, je nezlievavá a nezasolená. Priaznivá fyzikálna štruktúra. Je prostá burinám a pôvodcom chorôb i škodcov.

Použitie:
Po výbere stanovišťa postupujte vyhĺbením jamiek tak, aby ich obvod po stranách bol väčší ako bal s rastlinou o 10 cm a na dne väčší ako bal o 15 – 20 cm. Vzniknutý priestor vyplňte zeminou. Stavte miernym odrolením zmenšený bal alebo jednoducho korenistú sadenicu. Po zakorenení vysadených alebo presadených rastlín pravidelne dopĺňajte živiny prídavkom minerálneho viaczložkového hnojiva s prídavkom mikro-prvkov. Dodržujte zálievkový režim. K zálievke, pokiaľ možno používajte vodu mäkkú (bez nadmerných podielov vápenatých solí), vhodná je do zásoby zachytená voda dažďová.