Košík je prázdny
Kategória tovaru

Substrát - Pelargónia 40 l


Zemina pre muškáty je hotovým pôdnym prostredím pre presádzanie a pestovanie muškátov - pelargónií, ale aj ostatných balkónových kvetín, je vyrobená z kvalitnej triedené rašeliny s prídavkom minerálnych hnojív a vápenaté zložky.
Vaša cena 9,90
Vaša cena bez DPH 8,25
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Zemina pre muškáty je hotovým pôdnym prostredím na presádzanie a pestovanie muškátov - pelargónií, ale aj ostatných balkónových kvetín s podobnými požiadavkami. Je vhodná na pestovanie muškátov v kvetináčoch, balkónových (okenných) kvetináčoch i kameninových korytoch. Zemina pre muškáty je vyrobená z kvalitnej triedenej rašeliny s prídavkom minerálnych hnojív a vápenatej zložky.
Prednosti:
Je plnohodnotnou pestovateľskou zeminou s priaznivo upraveným obsahom organických látok, s vhodnou pôdnou kyslosťou. Obsahuje potrebné množstvo základných aj stopových živín. Svojou štruktúrou zaisťuje dobrý prístup vzduchu ku koreňom rastlín. Zaisťuje dobrú jemnosť zásobnej vody a priaznivú záhrevnosť aj pri nižších teplotách okolitého vzduchu. Urýchľuje zakoreňovanie kvetín. Podporuje dobrý rozvoj koreňového systému.


Použitie:
Pred presádzaním balkónových rastlín zaistite odvod vody z kvetináčov či kvetináčov. Baly koreňov presádzaných kvetov prepáčte rukou a odstráňte odumreté korene. Pokryte dno nádoby zeminou, vložte kvety, dosypte zeminu, straste ju, utužte a doplňte do úrovne asi 2 cm pod horný okraj nádoby. Počas vegetácie prihnojujte vhodným kombinovaným hnojivom, a to prvýkrát asi po 5-tich týždňoch. Nezabudnite dodržať ďalšie všeobecné pestovateľské zásady.