Košík je prázdny
Kategória tovaru

Substrát PROFÍK supresívne pre výsev a množenie 15l


Substrát supresívnu s perlitom pre výsev a množenie s účinkom proti padaniu klíčiacich rastlín.
Vaša cena 7,00
Vaša cena bez DPH 5,83
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame vo štvrtok

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Supresívne výsevné substrát je určený špeciálne pre výsevy a množenie rastlín. Je pripravený zo zmesi vytriedené svetlé a tmavé rašeliny s upravenou pH reakciou a perlitom. Je vhodný ako na siatie semien, tak aj k prepichovanie odrezkov rastlín. Substrát je obohatený hnojivom so základnými aj mikroživinami v nevyhnutnom rozsahu, čo má priaznivý vplyv na bezproblémové zakoreňovanie odrezkov a klíčenie výsevov.
Supresívne výsevné substrát je obohatený o hubu Trichoderma virens, ktorá aktívne potláča pôvodcu významných hubových ochorení, vrátane fytopatogénnych húb rodov Fusarium, Pythium, Sclerotinia a Rhizoctonia. Tieto fytopatogénne huby spôsobujú padanie a odumieranie klíčiacich a vzchádzajúcich rastlín, a preto používanie výsevného substrátu, obohateného o antagonistický organizmus, predstavuje významný preventívny prvok v ochrane sadeníc a sadeníc pred uvedenými druhmi škodlivých organizmov. Navyše, prítomnosť spomínanej huby pozitívne ovplyvňuje zakoreňovanie a vývoj rastlín a rastliny na prítomnosť tohto organizmu reagujú aj navodením stave tzv. Indukovanej rezistencie, tj. Stavu zvýšenej odolnosti proti širokému spektru škodlivých organizmov.
Ďalej je Supresívne výsevné substrát obohatený o hubu Metarhizium anisopliae, ktorá predstavuje účinnú prevenciu pred poškodením škodcami, ktorí napádajú klíčiace a vzchádzajúce rastliny. Hlavným cieľom zámerné inokulácie substrátu týmto užitočným organizmom je ochrana sadeníc rôznych druhov zeleniny a okr. rastlín pred škodcami, ktorí napádajú koreňový systém rastlín, napr. pred larvami kováčikov (tzv. drôtovcov), lalokonosců, chrústov a chroustků, krtonožek, Osenice a rady ďalších škodcov. Okrem druhu škodcov, ktorí sa vyskytujú výlučne v pôde, je významný aj účinok huby na hmyzie škodcu, ktorí v pôde prerábajú iba časť svojho vývoja (napr. Thrips)

použitie:
Primerané množstvo substrátu nasypeme do vhodnej nádoby a zasejeme semienka alebo zasadíme rezne rastlín. Potom primerane zalejeme a optimálnu vlhkosť substrátu udržujeme po celú dobu, než sú sadeničky pripravené na presádzanie. Akonáhle semená vzídu alebo rezne zakorení, je možné začať s ich prihnojovaním napríklad kvapalným univerzálnym hnojivom Kvapka. Takto vypestované jednotlivé druhy sadeníc potom presádzame do príslušného špeciálneho substrátu.

Skladovať v teplotách nepresahujúcich 25 ° C, zároveň teplota nesmie byť nižšia ako - 15 ° C, mohlo by dôjsť k zhoršeniu kvality substrátu, k ohrozeniu živých organizmov.


Parametre

Produktová skupina: Substrát PROFÍK

Velikost balení: 15l

Typ: supresivní pro výsev a množení 15l