Košík je prázdny
Kategorie zboží

Substrát - Trávnikový 50 l


Pestovateľský substrát vhodný k výsevom nových a opravám existujúcich trávnikových plôch, je vyrobený zo zmesi kvalitných rašelín, kompostu vyrobeného z borovicovej a smrekovej kôry, preosiateho jemne triedeného kremičitého piesku, minerálneho viaczložkového hnojiva so stopovými prvkami a mletého dolomitického vápenca.
Vaša cena 12,20
Vaša cena bez DPH 10,17
 
Dostupnosť skladom
2 ks
odoslanie
štvrtok 29.9.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Zemina pre trávniky je pestovateľský substrát vhodný predovšetkým na výsevy nových a opravy existujúcich trávnikových plôch. Zemina je vyrobená zo zmesi kvalitných prechodových a slatinných rašelín, kompostu vyrobeného z drvenej jemne triedenej borovej a smrekovej kôry, preosiateho jemne triedeného kremičitého piesku, minerálneho viaczložkového hnojiva so stopovými prvkami a jemne mletého dolomitického vápenca.
Prednosti:
Zaručuje dobrý a zdravý rast vzchádzajúcich semien tráv. Možnosť použitia na zlepšenie stavu staršieho trávnikového porastu.


Použitie:
Plochu určenú na výsev trávnika dôsledne mechanicky skultivujte, odstráňte zvyšky buriny a prípadné kamene. Na urovnanú plochu navrstvite asi 2 cm zeminy pre trávniky, vysajte zmes semien a jemne hrabaním ich zapravte do zeminy. Následne dobre utužte osiatu plochu vhodným valcom a udržujte vysiatu plochu až do úplného vyklíčenia semien vo vhodnej vlhkosti. Vyvarujte sa rozplavovaniu povrchu so semenami. Po vzídení a zakorenení porastu prihnojte plochu vhodným viaczložkovým hnojivom. Na zlepšenie stavu staršieho trávnikového porastu aplikujte rovnomerne 6 - 10 l zeminy na 1 m2 aspoň 1x za rok.