Košík je prázdny
Kategória tovaru

Substrát - Záhradnícky 20 l


Univerzálny klasický substrát s vysokým obsahom organických látok. Určený pre pestovanie kvetín na záhonoch a v skleníkoch.
Vaša cena 6,60
Vaša cena bez DPH 5,50
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Je vhodný pre rastliny vyžadujúce vyššiu zásobu živín, pre presádzanie a dopestovanie črepníkových kvetín, stromov a kríkov, s výnimkou kyslomilných rastlín.
prednosti:
Udržuje kyprosť a vzdušnosť pôd. Zaručuje dobrý rast, bohatú tvorbu koreňov a kvetov. Zadržiavaním slnečných lúčov umožňuje lepšie využitie tepla pre rast rastlín a tvorbu biomasy. Látky obsiahnuté v rašeline obmedzujú koreňovej choroby. Trávnikom poskytuje organickú a minerálne výživu. Vhodný pre presádzanie stromov a kríkov, kde urýchli zakoreňovanie a šetrí vlahu.


použitie:
Pri pestovaní a dopestovanie rastlín zmiešajte zeminu so substrátom v pomere 1: 1. Pri vylepšovaní pôd zmiešajte 35 až 70 litrov substrátu s pôvodnou zeminou na 10 m2. Pri príprave a obnove trávnikov rozprestrite 3 - 5 cm vrstvu substrátu na zem a dobre zmiešajte s hornými 10 cm pôdy. Nezabudnite dodržiavať ostatné pestovateľské zásady, ako je zálievka, teplota, prihnojovanie náročných kultúr s dlhšou vegetačnou dobou po vyčerpaní živín obsiahnutých v substráte. Prvé prihnojenie kombinovaným minerálnym hnojivom odporúčame asi 3 - 4 týždne po výsadbe.