Košík je prázdny
Kategória tovaru

Sulka K - 250 ml


Sírne hnojivo s výrazným vedľajším účinkom proti hubovým chorobám a niektorým živočíšnym škodcom. Vhodné na morenie cesnaku.
Vaša cena 5,20
Vaša cena bez DPH 4,33
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

zloženie: celkový dusík (N) 3%, vo vode rozpustný draslík (K2O) 14%, vápnik rozpustný vo vode (CaO) 2%, síra (S) 19%

Popis:
Tekuté hnojivo Sulka - K patrí medzi nejkoncetrovanější zdroje síry v čírej roztok forme, ktorá je dobre prijateľná rastlinami, časť v rýchlo pôsobiace a časť v pozvoľne pôsobiaca forme. Je vysoko efektívnym zdrojom síry v polysulfidické forme, ktorá v pôde pozvoľna oxiduje na elementárne, na rastliny rýchlo pôsobiace síranom formu. Je zdrojom rastlinami veľmi dobre prijateľného draslíka v jeho bezchloridové, vodorozpustnej forme. Obsahuje dusík v rýchlo pôsobiace močovina forme a neobsahuje dusičnanový - nitračný dusík, ktorý je hlavným zdrojom nekrotického pôsobenie na rastliny.
Vzhľadom k vysokému obsahu polysulfidické síry vykazuje tiež fungicídny a akaricídny účinnosť a je účinné proti viacerým hubovým chorobám (hlavne proti múčnatke) a tiež proti niektorým živočíšnym škodcom.


použitie:
Sulka - K sa používa ako pôdne hnojivo a je určené na doplnenie konkrétnych výživových zložiek významne ovplyvňujúcich kvalitu pestovaných rastlín.
Sulka - K je vhodná tiež na morenie cesnaku.
Sulka - K má tiež vynikajúce účinky na ošetrenie drevín, vínnej révy a ovocných stromov. Vplyvom prítomnosti síry pôsobí pozitívne proti prezimujúcim škodcom a proti kučeravosti broskyne.

dávkovanie:

  • Hnojivá zálievka min. 14 dní pred výsadbou. Množstvo hnojiva k rozmiešanie v 10-tich l vody (dávka na 10 m2 pôdy): zemiaky: 10-12 ml, hlúboviny, cibuľa, cibuľoviny: 12-15 ml, obilniny: 8-10 ml, olejniny: 12-14 ml
  • Proti prezimujúcim škodcom a kučeravosti broskýň, aplikuje sa pred rašením (5 l vody): broskyne: 200-250 ml, ovocné stromy: 50-60 ml, vínna réva 200-250 ml
  • Morenie cesnaku: pred výsadbou namáčať v roztoku 40 ml / l vody po dobu 6-12 hodín a potom ihneď vysadiť.


Parametre

Produktová skupina: fungicid

Velikost balení: 250ml

Typ: SULKA 250ml