Košík je prázdny
Kategória tovaru

Vitamín CPG plv 5kg


Zloženie:
Vaša cena 46,60
Vaša cena bez DPH 37,89
 
Dostupnosť Skladom 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

zloženie:
Acidum ascorbicum 25 g
Polyethylenum ad 100 g
Biely až nažltlý kryštalický prášok.

Charakteristika:
Vitamín C (kyselina L-askorbová) je nutný pre formovanie a zabezpečenie normálnej funkcie intercelulárnych zložiek kostrových tkanív (spojivových tkanív, kostí, chrupek). Pôsobí ako stimulátor obranného mechanizmu organizmu (fagocytárnu aktivita leukocytov, retikuloendoteliální systém, tvorba protilátok). Podieľa sa na oxidačných procesoch buniek a oxidoredukčných systémoch.
Kyselina askorbová sa ľahko absorbuje z gastrointestinálneho traktu a je rozsiahlo distribuovaná do tkanív. Vysoké koncentrácie nachádzame hlavne v nadobličkách, hypofýze, črevnej stene a leukocytoch. Najnižšie v svale, erytrocytoch, mozgu a tuku. Reverzibilne sa oxiduje na kyselinu dehydroaskorbovú, ktorá má plnú biologickú aktivitu vitamínu C. Hlavným metabolitom kyseliny askorbovej je kyselina oxálová. Nadbytočné množstvo absorbovanej kyseliny askorbovej sa z tela rýchlo vylúči močom. Prechádza placentárnou bariérou a vylučuje sa do materského mlieka.

Využitie:
  • náhrada pri nedostatočnom prísune vitamínu C
  • pri zvýšenej spotrebe vitamínu C - intenzívny rast mláďat, gravidita, laktácia
  • v období zvýšeného fyzického zaťaženia a stresu-pred transportom, pri letných teplotách
  • doplnok krmiva zvierat, ktoré si nedokážu syntetizovať vlastný kyselinu askorbovú - morča a opica
  • predchádzanie infekcií respiračného systému, udržanie a funkčné aktivity ciev
  • predchádzanie infekcií ďasien a kože
  • pozitívne ovplyvnenie regenerácia poškodených tkanív - rany, zlomeniny, dermatitídy a ekzémy
  • priaznivý vplyv na znášku
dávkovanie:
Cicavce 0,4 - 1,2 g lieku na 10 kg ž. hm.
Hydina 0,8 - 2,0 g lieku na 10 kg ž. hm.
Podávať po dobu 5-25 dní. Pri záťaži sa podávajú dávky 2-3 krát vyššia po dobu 5-7 dní.

Spôsob použitia:
V pitnej vode, len vo smaltovaných nádobách alebo v nádobách z umelých hmôt.
Medikovanú vodu nutné spotrebovať do 24 hodín.

Upozornenie:
VITAMIN C PG plv.sol.ad us.vet. môže ovplyvniť účinok niektorých liečiv, napr. heparínu a kumarínových antikoagulancií. Kyselina askorbová zvyšuje nebezpečenstvo kryštalúria po sulfonamid. Kyselina acetylsalicylová barbituráty a tetracyklíny zvyšujú jeho vylučovanie močom. Kortikosteroidy a salicyláty znižujú utilizáciu a absorpciu vitamínu C.
V prítomnosti kyseliny askorbovej dochádza k zníženiu antibakteriálneho účinku antibiotík.
V týchto prípadoch konzultujte s veterinárnym lekárom.

uchovávanie:
Pri teplote do 25 0 C, v suchu, chrániť pred svetlom.

Exspirácia:
2 roky.