Košík je prázdny
Kategorie zboží

Vodnár Vločka jazierka 1l


Prípravok pre odstránenie zelenej vody a fosfátov.
Vaša cena 8,40
Vaša cena bez DPH 7,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 20 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Prípravok pre odstránenie zelenej vody a fosfátov. Látka po aplikácii vo vode vytvorí jemnú zrazeninu, ktorá pomaly sedimentuje, pričom na seba viaže ostatné pevné častice (riasy, sinice, atď.) A vo vode obsiahnutý fosfor.
Zelený zákal jazierka spôsobený jednobunkovými riasami a sinicami možno odstrániť pomocou prípravku VLOČKA jazierka. Látka po aplikácii vo vode vytvorí jemnú zrazeninu, ktorá pomaly sedimentuje, pričom na seba viaže ostatné pevné častice (riasy, sinice, atď.) A vo vode obsiahnutý fosfor. Zníženie obsahu fosforu vo vode je kľúčové k obmedzeniu rozvoja rias a toxických siníc.


pôsobenie:
VLOČKA jazierka sa pri styku s vodou rozkladá a vznikajú tak látky, ktoré reagujú s nečistotami vo vode. Nabaľujú na seba jemné čiastočky nečistôt a vznikajú väčšie vločky, ktoré je možno ľahko odstrániť. Vločky sedimentujú alebo plávajú na hladine odkiaľ sa odstránia skimmerom či jemnú sieťkou. Voda po odstránení týchto nečistôt znovu získava iskru a pôvodné jas.

VLOČKA jazierka odstraňuje fosfor za vzniku nerozpustného fosforečnanu, ktorý sa spolu s nečistotami uzavrie v sedimente. Odtiaľ ho odsajeme vysávačom alebo filtráciou.

Dôležité: Tvrdosť vody musí byť vyššia ako 7 ° DGH a pH v intervale 6,5-8. Zaistite dostatočné prekysličenie a cirkuláciu vody v jazierku. Niektoré citlivé druhy rýb žijúcich pri dne môžu byť vnímavejší k prípravku (pri zmene chované ryby výlovu a vložte do nádrže s čistou vodou).
Pri testovaní vody, papierovými pásky sa často meria tvrdosť v častiach na milión (ppm), kde jedna časť na milión je definovaný ako jeden miligram uhličitanu vápenatého (CaCO3) na liter vody. V dôsledku toho, 1 ° DGH zodpovedá 17,848 ppm, pretože CaCO3 má mólová hmotnosť 100,0875 g / mol.

Návod na použitie:
Dávkovanie je závislé predovšetkým na kvalite upravovanej vody.
Dávkujte 20-40 ml / m3 podľa miery znečistenia. Aplikácia sa vykonáva u malých plôch z kropiace kanvy, doporučené zriedenie 1: 5-1: 10. Bezprostredne po aplikácii je nutné zaistiť dokonalé premiešanie. V prípade už rozvinutého fytoplanktónu sa po aplikácii môže na hladine zhlukovať vyvločkovaniu fytoplanktón, táto vrstva sa časom rozpadá a usadí. Proces je možné urýchliť skrápaním vodou. Vzniknutú vrstvu kalu odstráňte jezírkovým vysávačom alebo dnovou vtokom do filtrácie.