Košík je prázdny
Kategória tovaru

Zeolit Rosteto - 5 l 1-2,5 mm


Zeolit je rýdzo prírodný, kryštalický hydratovaný alumosilikát alkalických kovov a kovov alkalických zemín Ca, K, Na, Mg. Je vlastne akousi prírodné dezinfekciou, je netoxický, nealergický a účinne reguluje hospodárenie so živinami v pôde.
Vaša cena 5,70
Vaša cena bez DPH 4,75
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Popis:
Zeolit je rýdzo prírodný, kryštalický hydratovaný alumosilikát alkalických kovov a kovov alkalických zemín Ca, K, Na, Mg. Zeolit je jedinečný v tom, že priestorové usporiadanie atómov vytvára kanáliky, dutiny a póry konštantných rozmerov, v ktorých sa zachytávajú látky tuhého, kvapalného a plynného skupenstva. Zeolit je preto hojne využívaný v iónovo-výmenných procesoch. Zeolit je mikroporézny materiál, ktorý vo svojich póroch zadržiava ióny sodíka a chlóru. Tie sú vo vodnom prostredí schopné na seba "absorbovať" ďalšie ióny, čoho využívame vo filtračným procese. Zeolit je vlastne akousi prírodné dezinfekciou, je netoxický, nealergický a účinne reguluje hospodárenie so živinami v pôde.

použitie:

  • Prísada do rastových: zeolit činí substrát vzdušným a vhodným pre zdarný rast koreňového systému rastlín, viaže na seba a následne postupne uvoľňuje všetka používaná hnojivá, zlepšuje hospodárenie s vodou a jeho štruktúra je ideálnym prostredím pre množenie užitočných pôdnych baktérií. Ďalej je zeolit vhodný ku zurodneni kyslých, ťažkých ílovitých a alebo piesočnatých pôd, kde pôsobí ako pôdny kondicionér.
  • Dekoračný materiál: zeolit je vhodným dekoračným materiálom pre prekrytie zeminy u rastlín pestovaných v nádobách. Zabraňuje nadmernému odparovaniu vody, viaže na seba živiny a absorbuje škodlivé látky. Zabraňuje rastu plesní. Pohlcuje pachy z okolitého prostredia.
  • Výsadba a výsev rastlín: použitie zeolitu ako drenážna vrstvy na dno výsevné alebo pestovateľské nádoby, zaistí rastlinám dobrý zdravotný stav a silný koreňový systém.
  • Filtračné médium do akvárií, jazierok a rybníkov: zeolit pomáha vytvárať vhodné prostredie pre ryby a okrasné vodné rastliny, obmedzuje výskyt rias a výrazne znižuje obsah škodlivého amoniaku vo vode. Podľa veľkosti a typu filtračného zariadenia a objemu nádrže možno použiť ako frakciu 1-2,5mm, tak i 4-8mm.
  • Hydroponické pestovanie: vďaka svojej jedinečnej štruktúre je zeolit jedným z najlepších substrátov pre hydroponické pestovanie.
  • Zakladanie trávnikov: zeolit je neoceniteľný materiál pri zakladaní, následnej údržbe a regeneráciu poškodených trávnikov.