Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Čakanka na rýchlenie - Mechelse Middelvroeg puková 0,6g


Kvalitné puková odroda pre rýchlenie pukov od decembra do februára. Puky sú biele, kompaktné, pevne uzavreté.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Cichorium intybus L. (partim) / Čakanka - puková

Popis:

Vynikajúca, dieteticky hodnotná zelenina pre konzum rýchlených pukov v zimnom období. Vysievame v máji do hlboko prepracované pôdy s pH minimálne 5,5. Rozstup riadkov volíme od 30 do 50 cm. Po vzídení vyjednotíme na 10 - 15 cm. Korene zberáme v septembri až v októbri, keď dosiahnu sily 3,5 - 4,5 cm. Z 1 m2 zožneme cca 2,5 kg koreňov. Po zrezaní listov na 2 - 3 cm skladujeme korene až do rýchlenie pri teplote 1 - 2 ° C a vysokej vzdušnej vlhkosti. Rýchlime v nádobách s pieskom alebo v hydropónii, v temných priestoroch alebo zakryté čiernou fóliou.


HTS: 1,3 - 1,5 g
V 1 g: 600 - 700 semien
Výsev: máj - jún

Úroda: október - november


odroda:

DI BRUXELLES - kvalitné puková odroda pre rýchlenie pukov od decembra do februára. Puky sú biele, kompaktné, pevne uzavreté.Čakanka: DI BRUXELLES (Cichorium intybus L./Čakanka obyčajná)

Popis:
Kvalitná odroda na rýchlenie pukov od decembra do februára. Puky sú biele, kompaktné, pevne uzavreté.

Čakanka - PUKOVÁ

Vynikajúca, dieteticky hodnotná zelenina pre konzum rýchlených pukov v zimnom období. Vysievame v máji do hlboko prepracované pôdy s pH minimálne 5,5. Rozstup riadkov volíme od 30 do 50 cm. Po vzídení vyjednotíme na 10 - 15 cm. Korene zberáme v septembri až v októbri, keď dosiahnu sily 3,5 - 4,5 cm. Z 1 m 2 zožneme cca 2,5 kg koreňov. Po zrezaní listov na 2 - 3 cm skladujeme korene až do rýchlenie pri teplote 1 - 2 ° C a vysokej vzdušnej vlhkosti.Rychlíme v nádobách s pieskom alebo v hydropónii, v temných priestoroch alebo so zakrytím čiernou fóliou.

Čakanka - hlávkový

Pre pestovanie hlávkovej čakanky sú vhodné všetky typy pôd v dobrej kondici.Méně vhodné sú prehnojené pôdy. Optimálna denná teplota pre jej pestovanie je okolo 25 ° C, nočné teploty sa smie pohybovať v rozmedzí 8-15 ° C, teploty pod 8 ° C môžu spôsobiť zastavenie rastu a vývoje.Aby sa zastavilo vybiehanie do kvetu, je treba zaistiť teplotu po celú dobu predpestovanie min. 20 ° C a skoré kultúry pred výsadbou neotužovať. Ďalej je potrebné vylúčiť ďalšie stresové situácie počas vegetácie, ktoré môžu byť príčinou vybiehanie - napr. Vysoké teploty, nedostatok vlahy. K dosiahnutiu tmavo červenej farby a dobre formovanej hlávok je nutný rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou 8 - 10 ° C.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 100 - 150 kg K2O / ha


Parametre

Druh: Čekanka salátová

Odrůda: DI BRUXELLES

Typ: Zelenina