Krkonoše pred prvou svetovou vojnou bol chudobný kraj, kde sa stretával český živel s nemeckým.

Dostupnosť Skladom 2 ks
Odosielame v piatok

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%

Podrobný popis

Krkonoše pred prvou svetovou vojnou bol chudobný kraj, kde sa stretával český živel s nemeckým. Bohumil Hanč bol najslávnejší český lyžiar svojej doby, vyhrával preteky doma aj v zahraničí. Všestranný športovec Emerich Rath sa ako jediný Nemec zúčastňoval českých závodov, ostatní Nemci z Krkonôš ich z nacionálnych dôvodov bojkotovali. Hanč a Rath sa preto dobre poznali a stretli sa aj na štarte významných pretekov v marci roku 1913. Po prvom kole sa počasie na hrebeňoch prudko zhoršilo, vypukla snehová fujavice a všetci postupne vzdali. Hanč zostal na trati sám, preteky o prvé miesto sa však zmenili na preteky o holý život. Vrbata stojí na trati ako jediný divák, Rath sa vydáva Hančovi na pomoc a všetci traja začínajú v neľudskom mraze a nepreniknuteľnej víchrici písať príbeh o hrdinstve, odvahe, vôli a priateľstve. Hrajú: Krištof Hádek, Judit Bárdos, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser, Vladimír Pokorný, Vladimír Javorský, Ján Hájek, Jaroslav Plesl, Ján Nedbal, Cyril Dobrý, Ján Hofman, Gabriela Pyšná, Zbyšek Humpolec, Simon Kyr: Baset Střítežský Hudba: Jakub Kudláč Scenár: Tomáš Hodan Produkcia: Ondřej Baránek, Martina Knoblochová Zvukové formáty: česky DTS-HD Master Audio 5.1 / česky DTS-HD Master Audio 2.0 16:9 / 1920x1080 / 2,39:1 Bonusy: • Ako sa točí zima (filmy o filme) • Trailer • Partneri filmu