Košík je prázdny
Kategória tovaru

Semo Petržlen vňaťová - Kaderavá (Astra) 4g


Kučeravá - bujne rastúce odroda vňaťovej petržlenu.
Vaša cena 1,10
Vaša cena bez DPH 0,92
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Petroselinum crispum (Miller) Nyman ex AW Hill convar. Vulgare (Nois) Danert / Petržlen vňaťový

Popis:

Petržlen vyžaduje dostatočne hlbokú, vlhkú, ľahší, dobre spracovanú pôdu. Veľmi kvalitných koreňov dosiahne pri pestovaní na záhonoch. Neznáša čerstvé organické hnojenie. Vysievame čo najskôr na jar, aby mala dostatok zimnej vlahy. Osivo petržlenu je citlivé na plynulé zásobenie vlahou najmä počas vzchádzanie a pri zaschnutí alebo pri vytvorení pôdneho škralupu často veľmi zle vzchádza. Vysievame 1,5 - 5 kg na hektár (1,5 až 5 g na 10 m2).

prirýchlovanie:

V neskorom jesene sa rastu zo augustového výsevu so zemným balom presadia do kvetináčov a umiestni v studenom parenisku. V decembri sa prenesú do teplej miestnosti a podľa potreby zalievajú. Počas 6 - 8 týždňov obrazí. Pre rýchlenie možno vysievať v auguste aj priamo do kvetináčov.


HTS: 1,1 - 1,4 g
V 1 g: 700 - 750 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: jún - október

odroda:

Kučeravá - bujne rastúce odroda vňaťovej petržlenu. Dáva vysoké výnosy svieže, aromatické vňate. Po zrezaní veľmi rýchlo obrastá. Má bohato delený, jemne zvlnené listy, spočiatku vzpriamený, ale čoskoro sa rozkladajúce do strán. Mladý list je svietivo zelený, lesklý, neskôr tmavne a stráca lesk. Stopka krátky a pevný. Voči chorobám je odolná a dobre odoláva suchu. Sejeme čo najskôr na jar - v marci až apríli, opakovane v auguste. Možno vysievať aj tesne pred príchodom mrazov v októbri až novembri. Vegetačná doba je z jarných výsevov 90 dní, z jesenných 180 dní. Úrody z jarných výsevov prebiehajú od júna do novembra, z jesenných výsevov začíname zberať už od mája. Pri jednorazovej zbere možno počítať so 4 - 5 zbermi as celkovým objemom úrody zelenej hmoty zo 100 m2 130 - 150 kg.Petržlen vňaťový: kučeravá - kučeravá (P.crispum (Mill.) Nym.Ex AWHill convar vulgare (Nois) Danert / Petržlen vňaťový)

Popis:
Bujne rastúce odroda vňaťovej petržlenu. Dáva vysoké výnosy svieže, aromatické vňate. Po zrezaní veľmi rýchlo obrastá. Má bohato delený, jemne zvlnené listy, spočiatku vzpriamený, ale čoskoro sa rozkladajúce do strán. Mladý list je svietivo zelený, lesklý, neskôr tmavne a stráca lesk. Stopka krátky a pevný. Voči chorobám je odolná a dobre odoláva suchu. Sejeme čo najskôr na jar - v marci až apríli, opakovane v auguste. Možno vysievať aj tesne pred príchodom mrazov v októbri až novembri. Vegetačná doba je z jarných výsevov 90 dní, z jesenných 180 dní. Úrody z jarných výsevov prebiehajú od júna do novembra, z jesenných výsevov začíname zberať už od mája. Pri jednorazovej zbere možno počítať s 4 - 5 zbermi as celkovým objemom zozbieranej zelenej hmoty zo 100 m2 130 - 150 kg.
Prirýchlovanie: v neskorom jesene sa rastu zo augustového výsevu so zemným balom presadia do kvetináčov a umiestni v studenom parenisku. V decembri sa prenesú do teplej miestnosti a podľa potreby zalievajú. Počas 6 - 8 týždňov obrazí. Pre rýchlenie možno vysievať v auguste aj priamo do kvetináčov.

Petržlen vyžaduje dostatočne hlbokú, vlhkú, ľahší, dobre spracovanú pôdu. Veľmi kvalitných koreňov dosiahne pri pestovaní na záhonoch. Neznáša čerstvé organické hnojenie. Vysievame čo najskôr na jar, aby mala dostatok zimnej vlahy. Osivo petržlenu je citlivé na plynulé zásobenie vlahou najmä počas vzchádzanie a pri zaschnutí alebo pri vytvorení pôdneho škralupu často veľmi zle vzchádza. Vysievame 1,5 - 5 kg na hektár, 1,5 - 5 g na m 2.
Prirýchlovanie: v neskorom jesene sa rastu zo augustového výsevu so zemným balom presadia do kvetináčov a umiestni v studenom parenisku. V prosinici sa prenesú do teplej miestnosti a podľa potreby zalievajú. Počas 6 - 8 týždňov obrazí. Pre rýchlenie lez vysievať v auguste aj priamo do kvetináčov.

hnojenie:
  • N 90 kg N / ha
  • P 70 kg P2O5 / ha
  • K 120 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Petržel naťová

Odrůda: KADEŘAVÁ - kadeřavá

Typ: Zelenina