Košík je prázdny
Kategória tovaru

Svety JRR Tolkiena - John Garth


Nová kniha znalca Tolkienova diela Johna Gartha skúma miesta, ktoré inšpirovali autora Pána prsteňov na vytvorenie vymyslených končín a ďalších motívov jeho Stredozeme.
Vaša cena 24,30
Vaša cena bez DPH 20,25
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame v pondelok 27.5.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Nová kniha znalca Tolkienovho diela Johna Gartha skúma miesta, ktoré inšpirovali autora Pána prsteňov na vytvorenie vymyslených končín a ďalších motívov jeho Stredozeme.
Garthov výklad sprevádza viac ako sto ilustrácií, medzi ktorými nechýbajú vlastné Tolkienove kresby a maľby, príspevky ďalších umelcov, archívne snímky, mapy a pôsobivé fotografie z najnovšej doby. Miesta, ktoré sa Tolkienovi stali prameňom bohatej inšpirácie, sa nachádzajú po celej Veľkej Británii – najmä v jeho milovaných West Midlands av Oxforde, ale aj v zámorí na všetkých svetových stranách. Autor v knihe identifi kuje predobrazy Hobitína, elfskej Roklinky, Trblietavých jaskýň v Helmovom žľabe a mnohých ďalších zásadných bodov na mape Stredozeme od hôr a lesov až po rieky, jazerá a pobrežie.
Svety JRR Tolkiena sú usporiadané tematicky a ponúkajú bohato ilustrovaného sprievodcu životom a imagináciou jedného z najobľúbenejších svetových autorov, skúmajú vzťahy medzi reálnym svetom a svetom fantázie a podnecujú každého, kto by chcel kráčať v Tolkienových šľapajach.


Parametre

Autor: John Garth